سوالات عمومی

سوالات عمومی پیرامون سامانه پیام کوتاه

1- سامانه چیست؟
به نرم افزار جامعی که همه نیازهای کاربر در یک موضوع مشخص را برآورده کند سامانه می گویند.
2- سامانه پیام کوتاه چیست؟
به سامانه ای که به صورت تخصصی جهت ارسال، دریافت و مدیریت پیام کوتاه طراحی شده و ابزارهای ایجاد، ارسال، دریافت و تحلیل پیام کوتاه را در اختیار کاربر قرار می دهد، سامانه پیام کوتاه می گویند.
3- صباپیامک چگونه کار می کند؟
صباپیامک یک سامانه پیام کوتاه تحت وب است که از بستر اینترنت با مرکز سرویس پیامک (smsc) اپراتورهای تلفن همراه ارتباط برقرار کرده و از این مسیر پیام کوتاه را با سرعت بالا به شبکه های تلفن همراه ارسال و از آن ها دریافت می کند.
4- آیا برای استفاده از صباپیامک به سخت افزار خاصی نیاز است؟
خیر. برای استفاده از صبا پیامک کافی است از هر نقطه جهان به اینترنت متصل شده و به وسیله مرورگر آدرس www.sabapayamak.com را فراخوانی کنید.
5- چگونه می توان از صباپیامک استفاده کرد؟
برای استفاده از صباپیامک به یک حساب کاربری نیاز است. به هر کاربر یک نام کاربری و رمز عبور اختصاص می یابد که با استفاده از آن ها می تواند وارد پنل اختصاصی خود شود و اقدام به تهیه و ارسال پیامک نماید.
6- پیامک من با چه شماره ای ارسال می شود؟
به هر کاربر یک یا چند شماره پیامک مانند 30008561 اختصاص داده می شود که امکان ارسال و دریافت از همه اپراتورهای کشور را دارد.
7- شماره مجازی پیام کوتاه چیست؟
شماره های مجازی پیام کوتاه مخصوص ارسال و دریافت پیامک از بستر اینترنت هستند و باید بوسیله نرم افزار استفاده شوند. این شماره ها که در کشور عزیزمان با پیش شماره های 1000، 2000 و 3000 ارائه می شوند فاقد سیم کارت و سند هستند. شماره های مجازی از 5 رقمی تا 14رقمی هستند و بر اساس تعداد ارقام قیمت های متفاوتی دارند. البته در شماره های 8 رقمی و کمتر میزان روان خوانی و رند بودن شماره تاثیر بسزایی در قیمت دارد.
8- چگونه در بعضی از پیامک های دریافتی به جای شماره یک کلمه انگلیسی قرار می گیرد؟
یکی از قابلیت های ارسال پیام کوتاه از بستر اینترنت قراردادن یک کلمه انگلیسی به جای شماره ارسال است که "ارسال با نام تجاری" نام دارد.
9- نام تجاری چیست؟
کلمه انگلیسی که جایگزین شماره ارسال کننده می شود و حداکثر طول آن 11کاراکتر است. امکان ارسال پیامک با نام تجاری فارسی تا کنون میسر نشده است.
10- ارسال با نام تجاری چه مزایا و معایبی دارد؟
نام تجاری روی مخاطبانی که می توانند انگلیسی بخوانند تاثیر گذار و مجذوب کننده است اما برای عموم چندان مطلوب نیست. نام تجاری امکان دریافت پیامک را ندارد و فقط برای ارسال قابل استفاده است. کلماتی که به عنوان نام تجاری درج می شوند یکتا نیستند یعنی هر کسی می تواند با نام یک برند یا شخص اقدام به ارسال پیامک کند.
11- آیا امکان دارد پیامک ها با شماره موبایل کاربر ارسال شود؟
خیر. پیش شماره های تعریف شده فعلی 1000 و 2000 و 3000 هستند نهایتاً شماره تلفن همراه کاربر در ادامه این پیش شماره ها قرار می گیرد به عنوان مثال 10009123456789
12- مودم GSM چیست؟
مودم GSM قطعه ای سخت افزاری است که یک یا چند سیم کارت درون آن قرار می گیرد و به صورت اکسترنال از طریق پورت serial یا USB به کامپیوتر متصل می شود. مودم GSM در واقع موبایلی صنعتی است و از طریق سیم کارت و نرم افزاری که روی کامپیوتر نصب می شود با شبکه تلفن همراه ارتباط برقرار می کند.
13- ارسال پیام کوتاه با مودم GSM چگونه است؟
نرم افزارهایی برای ارسال پیام کوتاه از طریق مودم GSM وجود دارند که امکان ارسال پیامک را به صورت محدود فراهم می کنند. البته استفاده از مودم GSM تقریباً منسوخ شده است زیرا تلفن های همراه جدید قابلیت هایی به مراتب بهتر و پیشرفته تر از مودم های GSM و نرم افزارهای ارسال پیامک از طریق GSM دارند.
14- صباپیامک چه تفاوت هایی با مودم GSM دارد؟
15- تعرفه ارسال پیام کوتاه در صباپیامک با ارسال از طریق مودم GSM تفاوت دارد؟
بله. هزینه ارسال پیام کوتاه در صباپیامک بر اساس سرویس کاربران متفاوت است و در برخی موارد از ارسال با مودم GSM ارزانتر و گاهی گرانتر است.
16- چگونه می توانم دمو سامانه را ببینم؟
در همه صفحات این وب سایت با کلیک روی دکمه "ورود به محیط دمو" به طور خودکار به محیط سامانه راهبری خواهید شد.
17- قیمت ها را کجا باید ببینم؟
هزینه واگذاری و جزئیات پنل ها در بروشور صباپیامک و صفحه های سرویس های اقتصادی و ویژه قابل مشاهده است.
18- من فقط می خواهم اس ام اس ارسال کنم و به دریافت نیازی ندارم، از کدام سرویس استفاده کنم؟
سرویس های صبا پیامک فقط با شماره اختصاصی ارائه می شوند و همه سرویس ها امکان ارسال و دریافت پیامک را دارند. شماره های یک طرفه (فقط ارسال) اختصاصی نیستند و بین چندین کاربر به اشتراک گذاشته می شوند به همین جهت دریافت پیامک توسط شماره های مشترک امکانپذیر نیست.
19- چرا سرویس های صبا پیامک به نسبت بقیه گرانتر است؟
برای انتخاب درست میان دو محصول یا خدمت می بایست قیمت هریک را به نسبت کیفیت آن سنجید.با توجه به کیفیت سرویس های صبا پیامک و پشتیبانی همه جانبه ای که کاربر در طول مدت استفاده از سرویس دریافت می کند، قیمت سرویس های صبا پیامک بسیار مناسب است. علی رغم مشابهت های اسمی موجود در امکانات سامانه ها در عمل تفاوت های بسیاری در نحوه عملکرد آن ها وجود دارد. برای مقایسه بهتر با سایر سامانه ها، بخشی از ویژگی های ابزار مسابقه صبا پیامک را آورده ایم. ویژگی های ابزار مسابقه صبا پیامک: • امکان برگزاری بی نهایت مسابقه همزمان • امکان تعریف زمان دقیق و تاریخ شروع و پایان مسابقه • امکان درج بی نهایت گزینه برای هر مسابقه • امکان تعیین پاسخ صحیح • امکان درج پاسخ متناظر با هر گزینه • امکان درج کلید واژه عددی، حرفی و کلمه • امکان نمایش لحظه ای و خروجی اکسل از لیست شرکت کنندگان در هر مسابقه • نمودار میله ای و دایره ای وضعیت شرکت کنندگان در مسابقه • قرعه کشی میان کسانی که پاسخ صحیح داده اند
20- آیا هزینه اس ام اس روی قبض موبایل می آید؟
خیر. هزینه ارسال پیامک بایست بصورت پیش خرید به صبا پیامک پرداخت شود.
21- شرایط نمایندگی صباپیامک چیست؟
با توجه به سیاست های صبا پیامک در فراهم کردن بستر فعالیت سالم برای علاقه مندان به فعالیت در زمینه خدمات پیام کوتاه، امکان اعطای نمایندگی وجود ندارد.در این راستا علاقمندان به ارائه خدمات پیام کوتاه است می توانند با سفارش سامانه پیام کوتاه اختصاصی کسب و کار مستقل خود را با برند خودشان آغاز کنند و به هیچکس وابسته نباشد.
برگشت به خانه
کانال رسمی سامانه پیامک ریحانه

logo-samandehi

خرید آنلاین سامانه
شرکت برتینا
برای تبلیغ تماس بگیرید